Press "Enter" to skip to content

Co warto wiedzieć o pielęgnacji peruk syntetycznych?

Produkty wykonane z włókien syntetycznych znacznie różnią się od swoich naturalnych odpowiedników, zarówno w kwestii struktury wewnętrznej jak i wymogów dotyczących prawidłowej konserwacji umożliwiającej zwiększenie żywotności takiego produktu. W dniu dzisiejszym przyjrzymy się drugiej z nadmienionych kwestii nieco bliżej.

Warto przede wszystkim pamiętać, by peruki sztucznej nie myć w gorącej wodzie, ani też nie stylizować jej przy wykorzystaniu urządzeń generujących duże ilości ciepła, a więc suszarek, lokówek, czy prostownic. Ich zbyt częste stosowanie może bowiem doprowadzić do wysuszenia, a w ekstremalnych przypadkach nawet do stopienia poszczególnych pasm włókien, czego z całą pewnością wolelibyśmy uniknąć, bowiem wiązać się to będzie z koniecznością regeneracji produktu lub zakupu nowego.

Należy również ostrożnie używać wszelkiego rodzaju odżywek i produktów pielęgnacyjnych, szczególnie uważając, aby nie stosować ich nadmiernie blisko węzełków przy pomocy których pasma włosowe mocowane są do bazy, bowiem w sytuacji, gdy w ich składzie znajdzie się alkohol lub też inne środki chemiczne o dość silnym działaniu, dojść może do rozpuszczenia połączeń lub też ich nadmiernego poluzowania się, przez co peruka wyglądać może nienaturalnie. Aby tego uniknąć, stosujmy wszelkiego rodzaju preparaty bezpośrednio na włókna, nie natomiast na sam czubek produktu, jako że to właśnie w tym obszarze znajdują się połączenia pasm z podstawą wyrobu nakładaną na skórę głowy.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby wizualnie zwiększyć objętość nabytej peruki syntetycznej – wystarczy w tym celu wzbogacić ją o eleganckie, estetycznie wyglądające oraz dyskretne dopinki. Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie uzyskać zadowalającego i naturalnego efektu, wysoce zalecana jest wizyta w profesjonalnym salonie perukarskim lub zakładzie medycyny estetycznej, którego pracownicy z całą pewnością w mgnieniu oka rozwiążą ten problem. My natomiast będziemy mogli się cieszyć bujniejszymi włosami oraz odmienioną stylizacją, na którą z całą pewnością zwrócą uwagę nasi znajomi i rodzina!

 

Sklep z perukami Kraków
Szlak 24

Https://rokoko.com.pl/peruki-krakow
https://youtu.be/JkT2T43ebgg

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *