Press "Enter" to skip to content

Prawidłowa dieta, czyli jak nie dać się oszukać?

Prawidłowa dieta nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób z nadwagą, ale dla wszystkich. Zdrowa dieta ma ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie. Dodatkowo poprawi się stan naszego zdrowia, cera, stan uzębienia oraz poprawi się nasze ogólne samopoczucie. W dzisiejszych czasach w sklepach oferowane są produkty typu ,,light’’ czy ,,zero’’. Czy powinniśmy się do nich ograniczać?  

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/prawidlowa-dieta/

Dlaczego produkty „light” oraz „zero” mogą nas zgubić?

Dużo ludzi chętnie sięga po produkty ,,light’’ czy ,,zero’’ ze względu na to, że według producenta lepiej wpływają na nasze zdrowie. Są one droższe od tradycyjnych produktów, ale czy to oznacza, że są zdrowsze?

Mają one mniej kalorii, ale to nie oznacza wcale, że są zdrowsze. Wiele osób, żyje w niewiedzy. Przez takie myślenie, dużo osób popada w efekt jojo i w rezultacie rezygnuje z jakiejkolwiek diety.

Co jeść podczas diety w ciągu dnia?

Oczywiście najważniejsza jest aktywność fizyczna, która idzie z parą wraz ze zdrowym odżywaniem. Powinniśmy przede wszystkim pić wodę od 6 do 8 szklanek dziennie. Bardzo ważne są również warzywa i owoce oraz produkty pełnoziarniste takie jak: pieczywo, kasza oraz ryż.

Z codzienne diety powinniśmy wyrzucić zwykły olej i zastąpić go oliwą z oliwek. Inne produkty, które powinny znaleźć się w naszej codziennej diecie to: awokado, warzywa strączkowe (groch, cieciorka), orzechy , pestki, jajka, mięso (ryby, drób), białka roślinne, nabiał oraz produkty sojowe (mleko, jogurty). 

Czy coś niezdrowego raz na jakiś czas to grzech? 

Oczywiście, że nie! Jeśli zjesz raz na rok hamburgera lub zdecydujesz się na pizzę, to nic złego się nie stanie. Nie możesz się ograniczać i trzymać się ścisło tylko zdrowych produktów. Czasami ciężko się jest powstrzymać się od przekąszenia czegoś.

Wypicie coli na imprezie raz na jakiś czas czy zjedzenie w gronie znajomych chipsów zupełnie nam nie grozi. Musimy znaleźć w tym wszystkim balans. Staraj się jeść zdrowo, ale czasami pozwól sobie na coś niezdrowego.

Zobacz też: http://www.abcwnetrza.pl/decoupage-na-czym-polega-i-co-bedzie-do-niego-potrzebne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *