Press "Enter" to skip to content

Trzy powody, dla których warto kupić naturalną pastę do zębów

Ekologiczne pasty do zębów cieszą się w stacjonarnych i internetowych drogeriach coraz większą popularnością. Kryje się za tym rosnąca świadomość społeczeństwa w kwestii ochrony środowiska czy też szkodliwości fluoru lub innych substancji obecnych w tradycyjnych produktach. Jest to również bardzo pozytywna moda. Sprawdź, dlaczego warto wymienić zwykłą pastę do zębów na jej naturalny odpowiednik.

Prosty i bezpieczny skład

Jedną z największych zalet ekologicznych past do zębów jest brak szkodliwych substancji w składzie. W takich produktach z całą pewnością nie ma miejsca dla fluoru, który może mieć negatywny wpływ na szkliwo. To jednak nie koniec. Kosmetyki naturalne nie zawierają również metali ciężkich, substancji modyfikowanych genetycznie i wielu innych elementów, które zdecydowanie nie są obojętne dla organizmu.

W celu otrzymania statusu produktu bio należy również spełnić szereg wymogów, należy również liczyć się z częstymi i szczegółowymi kontrolami. W ten sposób znacząco zmniejsza się ryzyko pojawienia się w składzie niebezpiecznych substancji. Ponadto lista składników jest bardzo prosta i krótka – znajduje się na niej często tylko kilka pozycji. W składzie często pojawiają się dobrze znane zioła, aloes czy też drzewo herbaciane.

Pozytywny wpływ na stan zębów i dziąseł

Już sam brak fluoru i jego pochodnych może znacząco polepszyć stan uzębienia. Szkliwo nie będzie osłabiane, możliwe jest również zmniejszenie podrażnień. Producenci past do zębów dostępnych w zielarni internetowej Lawenda wykorzystują ponadto naturalne właściwości ziół i innych roślin, które są bezpieczne dla organizmu, zębów i dziąseł. Często można spotkać w składzie m.in. szałwię o właściwościach przeciwzapalnych.

Mentol może z kolei skutecznie odświeżyć zapach, natomiast goździki złagodzą problem bolących dziąseł. Ważnym składnikiem jest również ksylitol, który świetnie radzi sobie z kamieniem i próchnicą. Przy pomocy naturalnych past do zębów można również wybielić nieco szkliwo bez skutków ubocznych, a także zmniejszyć problem podrażnień, stanów zapalnych i krwawiących dziąseł. Nadal należy jednak pamiętać o regularnych wizytach u dentysty.

Ochrona środowiska

Dla wielu osób bardzo istotną zaletą naturalnych produktów jest również ich wpływ na stan środowiska. Brak szkodliwych substancji, w tym wyjątkowo niebezpiecznych metali ciężkich i substancji chemicznych, sprawia, że do gleby i wód nie przedostają się szkodliwe składniki. Dotyczy to zarówno kwestii związanych z rozkładem pozostałości po paście, jak i samego procesu produkcji.

Ekologiczne pasty do zębów posiadają naturalne składniki, które nie grożą ryzykiem skażenia środowiska. Ponadto w przypadku pasty z drzewem herbacianym z oferty zielarni Lawenda niektóre składniki pochodzą z upraw ekologicznych, które muszą spełniać określone standardy jakości i bezpieczeństwa. Naturalne kosmetyki nie są również testowane na zwierzętach, nie wykorzystuje się przy ich produkcji pracy dzieci i są przyjazne dla wegan.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *