Press "Enter" to skip to content

Masaż w domowych warunkach

Ludzie wykonują różne zawody, jedne z nich są bardziej męczące, inne mniej. Grunt, by robić to, co się lubi i mile spędzać czas w pracy. Trzeba jednak przyznać, że praca może być męcząca i może znacznie nadwyrężyć zdrowie. Zwłaszcza praca w szkodliwych warunkach. Można oczywiście od czasu do czasu korzystać z usług profesjonalnego masażysty, ale jest to kosztowne i trzeba znaleźć na to czas. Jeśli więc chce się mieć masaż po ciężkim dniu pracy, to dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup osobistego masażera.

Różne rodzaje masażerów do ciała

Masażery do ciała, są bardzo różnorodne, co można zauważyć przeglądając ofertę sklepów internetowych. Przede wszystkim masażery możemy podzielić na masażery podręczne na baterie, bez baterii, a także masażery elektryczne z wtyczką do prądu. Każda z tych masażerów ma swoje wady i zalety, którym warto się bliżej przyjrzeć.

Masażery bez baterii

Są to małe masażery, które mają wbudowane specjalne głowice. Poruszając takim masażerem po ciele, głowice same się przesuwają i masują skórę. Zwykle są one niewielkich rozmiarów, można je ze sobą zabrać w każdą podróż. Są one bardzo praktyczne i uniwersalne, nie potrzebują baterii, a więc ich zakup jest bardzo opłacalny. Ich koszt jest dosyć niski, tym bardziej warto się takimi właśnie masażerami zainteresować.

Masażery na baterie

Kolejną propozycją są masażery podręczne, które działają na baterie. One z kolei działają na zasadzie wibrowania i są dosyć delikatne. Służą do delikatnego masażu lekko obolałych stref całego ciała. Można nimi masować stopy, dłonie, plecy, szyję, a nawet głowę. One również są dosyć małe, więc można je ze sobą wszędzie zabrać.

Masażery na prąd

Jedną z największych kategorii produktów w kwestii masażerów, są masażery elektryczne na prąd. Są to masażery duże, które służą do masażu całego ciała. Mogą one mieć formę maty masującej, kamizelki masującej albo poduszki. Tego typu masażery doskonale nadają się na bardzo obolałe ciało. Są mocne w działaniu, doskonale nadają się do masażu całego ciała. Można się na nich położyć i zasnąć w czasie masażu. Można je też używać przy oglądaniu telewizji, używania komputera czy przy rozmowie z przyjaciółmi. Niezbyt nadają się one do transportu, dlatego używa się ich tylko w warunkach domowych. Ale można stwierdzić, że są one doskonałą alternatywą dla profesjonalnego masażysty. Mimo że zakup takiej maty masującej, do najtańszych nie należy, to jednak jest to inwestycja długoterminowa, która szybko się zwróci, bo zaoszczędzi się na wizytach u masażysty, które swoje kosztują.

Na pewno opłaca się kupić sobie taki masażer do domu, zwłaszcza jeśli ma się ciężką pracę, po której jest się bardzo zmęczonym. Kupując masażer, trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by kupić masażer, który spełni nasze oczekiwania, który będzie miał odpowiednią moc i cenę. Powinien też być dobrej jakości, by działał sprawnie przez długie lata. Masażery są wielofunkcyjne, bardzo przydatne i praktyczne. Na pewno opłaca się w nie zainwestować swoje oszczędności.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *