Press "Enter" to skip to content

Psychoterapeuta online – bezpieczna terapia

Stres, małżeńskie kryzysy, problemy z dziećmi, nerwowe sytuacje w pracy czy dręcząca nas przeszłość.Rozpaczliwie pragniemy pomocy ale strach przed pójściem na terapię nas paraliżuje, szukamy więc innych rozwiązań, może znajdzie się jakiś psycholog online? I choć wydaję się to dość nieprawdopodobne to wcale nie niemożliwe!

Dzisiejszy świat pędzi a my nie raz gubimy się w tym wszystkim, czujemy się nie tyle zmęczeni fizycznie ale co gorsza psychicznie, nie warto tłumić negatywnych emocji w sobie, warto stanąć ze sobą w prawdzie i zmierzyć się z własnymi słabościami. Jeśli strach nie pozwala nam na otworzenie się przed kimś przy spotkaniu twarzą w twarz, psycholog przez internet będzie dobrym rozwiązaniem. Jak komentuje psycholog z https://www.mywayclinic.online/pl – obecnie terapeuci są otwarci na swoich klientów, przecież ich głównym celem jest pomoc, dlaczego nie wyciągnąć do kogoś pomocnej dłoni w ten sposób? Teoretycznie lepsza jest rozmowa na żywo, doświadczanie wszystkiego na żywo, bezpośrednio, to pomaga w procesie zdrowienia. Co jednak jeśli nie mamy możliwości wyjścia z domu, chociaż by przez swoją niepełnosprawność, lub różnego rodzaju choroby czy zaburzenia? Jeśli boimy się i wstydzimy takiego bezpośredniego otwarcia? Połową sukcesu jest to, że w ogóle chcemy sięgnąć po pomoc, zdrowie psychiczne jest przecież tak bardzo ważne a tak mało osób pamięta, żeby o nie zadbać i je pielęgnować.

Psychoterapeuta online oferuje dokładnie takie same usługi jak w gabinecie prywatnym, sesja terapeutyczna będzie z pewnością trwała i wyglądała tak samo. Dla osób nieśmiałych i zamkniętych to z całą pewnością spora ulga i genialne rozwiązanie. Nie można przecież bagatelizować psychicznych niedomagań, pamiętajmy też, że to żaden wstyd! Terapia pozwala nam spojrzeć na trudniejsze rzeczy z innej perspektywy, poznać lepiej swoje wyuczone zachowania i reakcje na dane rzeczy. To trudna ale piękna podróż w głąb siebie, swojej duszy. To droga do nowego, lepszego życia, akceptacji swoich wad i dostrzeżeniu zalet.

Zadbajmy o siebie, online czy w kontakcie na żywo – najważniejszy jest pierwszy krok w stronę lepszego jutra!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *